Elektroniczne powiadomienia

Być stale informowany
o zaistniałych zmianach czy incydentach naszego przedsiębiorstwa

Jakie są rodzaje elektronicznych powiadomień w biznesie?

Kontakty biznesowe charakteryzują się ciągłym wychodzeniem na przeciw oczekiwań kontrahenta. Najważniejsze jest stałe usprawnianie współpracy. Jednym ze sposobów na udoskonalenie biznesowej komunikacji są elektroniczne powiadomienia, które mogą występować w różnych branżach, jak np. informatyczne, usługowej, finansowej, hr, transportowej. Nie tylko przyspieszają one komunikację, ale także ograniczają ilość marnowanego papieru.

Jakie mogą być rodzaje elektronicznych powiadomień?

SMS

Jedną z najpopularniejszych, a zarazem najszybszych form elektronicznego powiadomienia wykorzystywanego w biznesie jest wiadomość sms. Ich największą przewagą jest niemal natychmiastowe odczytywanie wiadomości przez jedną ze stron.

E-mail

Wiadomości e-mail stanowią bardziej tradycyjne elektroniczne powiadomienia. Ich skuteczność nie jest tak wysoka, jak w przypadku wiadomości sms, która przychodzi na telefon, który niemal cały czas trzymamy przy sobie. Powiadomienie e-mail żeby było skuteczne wymaga regularnego sprawdzania skrzynki pocztowej.

Powiadomienia aplikacyjne

Obecnie jedna z najpopularniejszych form elektronicznych powiadomień. Każdy przy sobie posiada telefon, czy tablet, a na pewno jest niezbędny w biznesie. Aplikacja mobilna z funkcją alertowania informuje nas natychmiast o zaistniałych zmianach. Możemy w ten sposób szybko i praktycznie natychmiast reagować, co przekłada się na korzyści biznesowe.

Inną formą powiadomień biznesowych są rozwiązania stosowane w programach lub aplikacjach branżowych. W przypadku otrzymania wiadomości, w odpowiednim miejscu na ekranie pojawia się wizualny znacznik. Zazwyczaj jest on w kolorze czerwonym, by zwiększyć widoczność. Może to być cyferka oznaczająca ilość otrzymanych powiadomień, może to być np. symbol dzwonka lub wiele innych rozwiązań graficznych. Zazwyczaj, znakom wizualnym towarzyszy sygnał dźwiękowy.

Powiązane artykuły

Aplikacja mobilna

Zobacz

Katalog usług

Zobacz

Oprogramowanie biznesowe

Zobacz